Import z Chin
Fotowoltaika to branża, która rozwija się niezwykle dynamicznie na całym świecie. Liderem pod względem produkcji komponentów do instalacji fotowoltaicznych są Chiny. Wśród 10 producentów paneli słonecznych o największych mocach produkcyjnych na świecie 8 pochodzi z Chin. Najpopularniejsi producenci to między innymi firmy JA Solar, LONGi czy Trina Solar. To nasi partnerzy. Obecnie Chińczycy odpowiadają za większość światowej produkcji, a mimo to nie zwalniają.

Co ciekawe jeszcze do 2018 roku import paneli fotowoltaicznych z Chin do Polski i innych krajów Unii nie był zbyt popularny. Wiązało się to z obłożeniem tych instalacji cłem antydumpingowych, które miało stworzyć warunki do rozwoju firm w tej branży na terenie UE oraz zapobiegać zalewaniu unijnego rynku tańszymi urządzeniami z Azji. Jednak tak się nie stało, we wrześniu 2018 roku cło antydumpingowe zostało zniesione. To moment kiedy Arta Energy rozpoczęła import komponentów do systemów fotowoltaicznych.

W przypadku importu z Chin wiele osób obawia się, iż kupując urządzenia produkcji chińskiej kupią przysłowiowy bubel albo że będą mieli problem z serwisem pozakupowym. Dlatego chcę po raz kolejny podkreślić, że towary z Chin mogą odznaczać się zarówno wysoką, jak i niską jakością. A jakość tę odzwierciedla cena oraz dostawca. Popularność produktów z Chin wynika jednak z faktu, że za tę samą wysoką czy średnią jakość możemy zapłacić stosunkowo mniej, niż w przypadku kupowania takich samych produktów od producentów z Europy czy USA.Panele fotowoltaiczne z Chin mogą być jak najbardziej opłacalną inwestycją. Chińscy producenci oferują najnowszą technologię, ogromny wachlarz produktów w różnych przedziałach cenowych, co pozwala wybrać swoją grupę docelową. Przed decyzją o sprowadzeniu paneli solarnych od konkretnego producenta można bez problemu znaleźć wiarygodne opinie w Internecie, szczególnie na zagranicznych serwisach.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami, jesteśmy tu po to by Ci pomóc. Wyślij maila lub zadzwoń +48 799 058 946. Poproś o wsparcie naszego konsultanta

Kontakt